ADMINISTRATOR RETEA DE CALCULATOARE

NEOTRONIX GROUP S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Executa operatiuni de intretinere ale retelelor de calculatoare ale beneficiarilor, conform contractelor.
Realizeaza operatiunile de intretinere a retelei de calculatoare dupa cum urmeaza:
- operatiuni de mentenanta ale sistemelor de operare instalate pe calculatoarele din retea (defragmentarea discurilor, instalarea de update-uri ale programelor anti-virus, instalarea de patch-uri de securitate, definirea drepturilor de acces in interiorul retelei)
- operatiuni de mentenanta ale serverelor din retea (instalarea de update-uri, implementarea politicii de acces securizat, verificarea backup-ului)
- interventii tehnice pentru remedierea unor defecte aparute in functionarea sistemelor care fac parte din retea (calculatoare, servere, imprimante, etc.)
- deplasarea in timp util la sediul Beneficiarului atunci când i se semnaleaza o problema in functionarea sistemului informatic;
- efectuarea lucrarilor conform cu instructiunile de utilizare primite de la furnizorii tehnicii de calcul;
Prezinta benficiarului rapoarte de interventie;
Analizeaza cererile de echipamente IT primite de la client si/sau alti subcontractori si le prezinta solutiile tehnice;
Elaboreaza necesarele de echipamente in vederea achizitionarii acestora.

CERINTE

STUDII SUPERIOARE sau STUDENT
MINIM 3 ANI EXPERIENTA
CUNOSTINTE DE ADMINISTRARE SERVER WINDOWS SI LINUX

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Training si certificari de specialitate
- Mediu de lucru stimulant si posibilitatea dezvoltarii profesionale

DESCRIEREA FIRMEI

instalatii electrice si curenti slabi