Administrator retea (Call Center)

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Buna functionare a mijloacelor hardware/software ale filialei,
- Dezvoltarea/buna cunoastere a instrumentelor informatice ale filialei,
- Pilotajul activitatilor tehnice ale filialei,
- Achizitia de produse si servicii,
- Definirea si punerea in practica a referentialului tehnic certificat ISO al filialei,
- Angajarea personalului tehnic al filialei,
- Formarea personalului filialei,
- Comunicarea interna,
- Contributia la vizitele clientilor si ale potentialilor clienti pe platourile de productie ale filialei.

CERINTE

- Studii superioare (Bac +4) intr-unul din urmatoarele profiluri:
- Inginerie industriala (Electrica, Actionari Electrice)
- Transmisiuni date
- Comunicatii si telecomunicatii
- Calculatoare si automatizari
- Informatica - matematica
- ASE Cibernetica

- Temeinice cunostinte de retelistica
- Experienta de cel putin 3 ani ca Administrator retea
- Experienta in centre de apel, centre de productie, sau in cadrul unor prestatari de servicii importanti reprezinta un avantaj

- Calitati Manageriale, receptiv la parerile celorlalti, putere de convingere
- Dinamism si reactivitate, rezistenta la stres, simt al responsabilitatilor, capacitate de adaptare
- Capacitati organizatorice, spirit de echipa, disponibilitate
- Un excelent "simt al afacerii" care sa permita interactiunea cu alti membrii ai Comitetului Director pe toate problematicile de afaceri si tehnice ale filialei
- O comunicare excelenta orala si in scris
- Capacitate de analiza si de diagnostic
- Capacitate de anticipare si de rezolvare a problemelor

- Detinerea uneia din urmatoarele certificari poate constitui avantaj: CISCO- CCNP; Microsoft - System Engineer- MCSE; Linux- RHCE

BENEFICII OFERITE

1500 Euro net / luna

PIERCE MAYRAND & ASSOCIES este o companie specializata in furnizarea de servicii de recrutare si selectie pentru pozitii de middle si top management (www.piercemayrand.com)

Recrutam pentru clientul nostru, jucator important international pe piata serviciilor de call center.

Pentru a va inscrie in baza noastra de date, trimiteti-ne CV-ul dumneavoastra la adresa: contact@piercemayrand.com.