Administrator Retea

SC INCOMPLETE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea retelei de servere pentru a imbunatati performanta acesteia.
- Ia toate masurile necesare pentru a mentine securitatea, integritatea si recuperarea informatiilor vehiculate prin sistemele IT administrate.
- Monitorizarea, solutionarea problemelor si administrarea retelei de servere linux a companiei.
- Asigura intretinerea hardware a serverelor, statiilor de lucru si a echipamentelor de retea.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul IT, certificare CCNA constituie avantaj.
- Limba engleza-nivel avansat.
- Cunostinte si abilitati de instalare/configurare/operare diverse platforme hardware si aplicatii informatice – nivel avansat (Linux, MS Windows XP/7).
- Experienta instalare servere fizice linux(Centos)/virtuale(Xen), optimizare, monitorizare, executare backup.
- Remediaza problemele care apar la nivel software sau hardware.
- Cunostinte administrare baze de date relationale (MySql).
- Experienta practica si cunostinte medii instalare, configurare si administrare Postfix, Apache, MySql, Server ftp, etc.
- Cunostinte configurare centrale telefonice, telefonie fixa.

Companie cu peste 5 ani de activitate in domeniul vanzarilor online si a cercetarii pietei.