Administrator retea

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- studii superioare (de preferat profil tehnic);
- experienta profesionala minim 6 luni;
- cunostinte operare PC nivel avansat
- cunostinte retele (cablare, design, TCP/IP) si echipamente de retea (switch , router, etc );
- cunostinte sisteme de operare ( linux/unix, microsoft os);
- cunostiinte servicii de retea (mail , www, ftp, dns, etc ), routare, vpn;
- plusuri : cunostinte CISCO, tehnologii Microsoft (Active Directory, Exchange, System Center), cunostinte arhitecturi hardware (server, storage, SAN).

CERINTE

- asistenta si suport pentru utilizatori in rezolvarea problemelor semnalate,
- monitorizarea echipamentelor de retea si a serverelor,
- instalarea si configurare echipamente,
- suport pe proiecte,
- suport presales
-realizarea de rapoarte diverse pentru diferite departamente
-gestionarea accesului la aplicatii (utilizatori/grupuri/drepturi)

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant;
-Oportunitatea de a se alatura unui mediu de lucru performant.