Administrator retea

Steilmann Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

ASIGURAREA SECURITATII RETELEI
- securitatea hardware/ software
- protectie antivirus
- confidentialitatea: parolele si conturile utilizator sunt mentinute cu caracter strict secret

INSTALARE SOFTWARE
- Alege parametrii de configurare:
- Defineste resursele partajabile conform drepturilor de acces:
- Instaleaza sistemul de operare pe server conform documentatiei serverului si proiectului de retea si calcularea necesarului de memorie RAM necesar pentru o functionare corecta.
- Instaleaza software-ul pentru server
- Verifica instalarea sistemului de operare si a software-ului pe server

INSTALAREA INFRASTRUCTURII HARDWARE

MONITORIZAREA FUNCTIONARII RETELEI

ASIGURAREA STOCULUI MINIM NECESAR DE COMPONENTE DE SCHIMB

PLANIFICAREA ACTIVITATILOR:
- verificarile si reviziile tehnice/ backup-urile
- schimbari parole

APLICAREA PROCEDURILOR DE CALITATE

Configuratia retelei:

- peste 150 de statii de lucru, majoritatea cu Windows XP Pro (cateva Win 2000 Pro, cateva Win Vista Business) / Office 2000 si 2003.
- Active Directory – Win. 2003 Server
- Exchange 2003 – Win. 2003 Server
- Free BSD
- Unix AIX 5L / Oracle Database / SAP

CERINTE

Experienta:
- minim 3 ani in domeniul IT
- minim 2 ani pe aceeasi pozitie intr-o companie cu cel putin 50 de utilizatori

Cunostinte:
- Windows 2000/2003 Server, Active Directory
- Microsoft Exchange 2003 Server
- Free BSD, Unix, SAP (Basis Administration)
- Tivoli Storage Manager

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Posibilitati de training si promovare
Tichete de masa

Compania STEILMANN detine cea mai mare retea de retail din Romania in domeniul confectiilor. De la primul magazin deschis in Romania in anul 1994 si pana in prezent, numarul magazinelor STEILMANN a depasit 60 in intreaga tara si in tarile vecine (cu o suprafata totala de vanzare de peste 6.200 mp), compania concentrandu-si eforturile spre extinderea retelei de vanzare, extindere care vizeaza atingerea unui numar de 80 de magazine.
Compania STEILMANN ROMANIA recruteaza in prezent candidati pentru pozitia de Administrator retea IT in cadrul departamentului IT.