ADMINISTRATOR RETEA

Dufa DEUTEK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administreaza utilizatorii din domeniul companiei (creare/stergere utilizatori, acordare/modificare drepturi utilizatori, etc.)
- administreaza si dezvolta politicile din domeniul companiei prin OU si GPO.
- administreaza si dezvolta sistemul de mail (MS Exchange 2007).
- administreaza si dezvolta sistemele de management (MS SMS), backup, distribuire update-uri, etc.
- administraza si dezvolta securitatea retelei si a transmisiilor de date (VPN intre locatii, acces remote, MS ISA, etc.).
- administreaza si optimizeaza traficul in retea prin managementul switch-urilor.
- ajuta la dezvoltarea politicilor de calitate si securitate ale companiei.
- supervizeaza activitatea de help-desk.

CERINTE

- persoana organizata si eficienta
- cunostiinte detaliate necesare administrarii AD, Exchange, ISA.
- cunostiinte detaliate necesare intretinerii si dezvoltarii infrastructurii de comunicatii.
- educatie tehnica; diverse certificari ofera un avantaj.
- minim 1 an experienta intr-o pozitie similara.
- limba engleza – nivel mediu
- abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

Compania noastra va ofera un salariu motivant si posibilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic si atractiv.

Düfa ROMANIA SRL este liderul pietei de lacuri si vopsele din Romania.