Administrator retea

HR Consultanta

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oras: Bucuresti
Nivelul: Middle, Senior
Asigura administrarea aplicatiilor si echipamentelor de comunicatii si de securitate ale companiei, a aplicatiilor si a datelor, a echipamentelor de procesare a datelor, a securitatii sistemelor software si hardware apartinand infrastructurii informatice (IT) locale sau la distanta; furnizeaza asistenta IT specifica clientilor interni si externi

RESPONSABILITATI:

Mentinere si configurare retele, echipamente comunicatii si help-desk asociat ;
Configurare si mentinere sisteme si echipamente de comunicatie si securitate retea;
Administrare infrastructura hardware si software pentru servicii de tip cloud
Asistenta administrare servere virtualizare, aplicatii, AD, email, baze de date etc.;
Intretinere si operare echipamente in Data Center;
Propunerea de solutii pentru optimizarea activitatii, elaborarea de proceduri de optimizare conform standardelor de calitate specifice

CERINTE

Studii: Absolvent de studii superioare tehnice - Facultatea de Telecomunicatii si Tehnologia Informatiei, Facultatea de Automatica si Calculatoare, Electronica, cibernetica-statistica si informatica economica sau alte facultati similare;
Experienta pe un post similar de minimum 2 ani;
Specializari in domeniul administrarii retelelor informatice - prezinta un avantaj;
Cunostinte infrastructuri hardware de tip server – prezinta avantaj
Sisteme CISCO - nivel intermediar/avansat;
Sisteme de operare Linux si Windows - nivel intermediar/avansat;
Tehnologii Microsoft : Exchange, Sharepoint, AD, solutii inalta disponibilitate – nivel intermediar/avansat;
Administrare sisteme de virtualizare (VmWare,Hyper-V) - nivel intermediar/avansat;
Sisteme si echipamente de comunicatii si securitate retea - nivel intermediar/avansat;
Administrare baze de date – nivel baza;
Cunostinte programare/scripting – nivel de baza;
Limbi straine: Engleza - nivel avansat.

HR Consultanta este o companie de resurse umane, proiectele desfasurate de noi cuprind actiuni de recrutare si selectie de personal, evaluare a performantelor, administrare dosare personal si salarizare, training.