ADMINISTRATOR RETEA

FARMEXIM S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrarea sistemului informatic al companiei in vederea asigurarii functionarii in parametri optimi a acestuia si respectarii standardelor si practicilor aplicabile de securitate si integritate a datelor si echipamentelor companiei.

- Asigurarea functionarii serviciilor de Internet si transport date, prin mentinerea legaturii permanent cu furnizorii in vederea respectarii SLA-urilor agreate cu acestia

- Asigurarea performantei si securitatii LAN si WAN

- Proiectarea, implementarea şi întreţinerea strategiei de salvare si recuperare (“back-up & recovery”) pentru datele de pe serverele companiei

CERINTE

Experiență de minim 5 ani într-o poziție similară

- Cunoștințe solide de Linux, în special a distribuțiilor Redhat, Debian/Ubuntu și Slackware

- Cunoștințe bune administrare Windows

- Cunoștințe solide de networking: routing, vpn, firewall

- Cunostinte de IProute2, Quagga, Iptables, Python, Bash, PHP, Perl, Postfix, Sendmail, Qmail, Dovecot, Samba, Openldap, Bacula, ZFS, Glusterfs, LVM, Software RAID, Bacula, Bind, Apache, KVM, SNMP, Nagios

- Cunostinte de configurare & tuning Linux w/Oracle

- Cunostinte de administrare & tuning MySQL și Postgresql

BENEFICII OFERITE

FARMEXIM este prima companie de import si distributie nationala de medicamente din Romania, infiintata in anul 1990. In cei 23 de ani de profesionalism si inovatie, Farmexim a investit inainte de toate, in oameni. Daca vrei sa te realizezi profesional si personal, intr-o companie care incurajeaza si rasplateste valoarea, atunci vino alaturi de noi!

FARMEXIM a fost fondat in anul 1990, fiind prima firma de import si distributie a medicamentelor infiintata in Romania.
De 20 de ani, FARMEXIM asigura legatura dintre industria farmaceutica internationala si autohtona si consumatorii finali din Romania - farmacii si spitale.