Administrator mijloace de plata

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura tratarea operatiunilor de clientela legate de instrumentele de plata;
Asigura prelucrarea operatiunilor de piata valutara;
Asigura prelucrarea platilor intrabancare;
Supravegheaza conturile clientilor pentru care efectueaza operatiunile si detecteaza eventualele anomalii
Asigura arhivarea documentelor aferente operatiunilor efectuate
Asigura confidentialitatea informatiilor si a datelor pentru conturile clientilor si pentru operatiunile efectuate.

CERINTE

Experienta bancara sau intr-o alta companie pe o pozitie similara;
Capacitate de invatare rapida a normelor si procedurilor privind platile si decontarile;
Stabilirea prioritatilor/ Organizare personala;
Analiza datelor/ Evaluarea informatiilor;
Atentie la detalii;
Initiativa.

Membra a grupului international Societe Generale, prezent in 82 de tari si avand 152.000 de angajati reprezentand 122 de nationalitati, BRD - Groupe Societe Generale pune in centrul politicii sale de resurse umane principiul diversitatii profilelor si experientelor angajatilor sai. Diversitatea ofera BRD capacitatea de adaptare la un mediu de afaceri evolutiv.