Administrator LINUX

S.C. Netbridge Services S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-administrarea serverelor de linux si aplicatiile specifice ale firmei
- administrarea sistemelor de virtualizare bazate pe tehnologia VMWare
- administrarea sistemelor hardware (servere si storage)
-oferirea de suport pentru sistemele software si hardware ale firmei.

CERINTE

-experienta relevanta in domeniu
-cunostinte despre Linux si diverse distibutii
-cunostinte despre aplicatiile Apache, PHP, MySQL si Nagios
-cunostinte despre principiile de retea IPv4
-cunostinte despre principiile virtualizarii
-cunoasterea oricaror din urmatoarele aplicatii reprezinta un avantaj: Memcache, SOLR, MongoDB, OracleDB, Varnish
-cunoasterea Ipv6, VMWare si sisteme Cisco reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

-posibilitati de promovare
-tichete de masa
-acces la sala de fitness/masaj

Companie din Romania cu activitate exclusiva pe Internet, care dezvolta servicii de calitate, avand in portofoliu o gama larga de aplicatii web, ce ocupa pozitii de top in Internet . Misiunea noastra este sa implementam cele mai profesioniste servicii online in Romania, oferindu-le utilizatorilor si clientilor interni/externi toate conditiile pentru a beneficia la maximum de avantajele Internetului.