ADMINISTRATOR IT - DATA CENTER

QUALIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Qualia recruteaza ADMINISTRATOR IT - DATA CENTER pentru clientul sau, companie multinationala, lider de piata in domeniul IT&C.

Responsabilitati:
- Administreaza si monitorizeaza sistemele IT;
- Asigura mentenanta preventiva;
- Asista diverse activitati legate de datacenter (servere, inventare, etc.);
- Monitorizeaza infrastructura SAN;
- Monitorizeaza procesul de back up;
- Asigura implementarea proceselor si procedurilor din datacenter.

CERINTE

- Cunostinte de baza in SAN, Backup & Recovery, Disaster Recovery, Business Continuity, Rack Layouts, Power si Cooling Systems;
- Cunostinte de baza configurare/administrare servere Windows 2000/2003;
- Buna intelegere a configurarii/ administrarii serverelor Linux& Solaris;
- Cunostinte Veritas NetBackup sau rutere Cisco constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati de dezvoltare a carierei intr-un mediu profesionist si motivant;
- Pachet salarial atractiv;
- Participarea la programe de dezvoltare profesionala.

Qualia este o companie de resurse umane cu capital romanesc, orientata catre o continua dezvoltare.
Oferim servicii de calitate in sfera resurselor umane atat pentru companii cat si pentru candidati.

Pentru inscrierea in baza de date trimiteti cv-ul insotit de o scrisoare de intentie la: cv@qhr.ro.