ADMINISTRATOR IT&C

ROCOM IT SERVICE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatile curente includ administrarea echipamentelor IT&C, a Sistemelor de Operare Microsoft, Linux, a retelelor informatice pentru clientii companiei, preventia aparitiei disfunctionalitatilor, rezolvarea incidentelor semnalate precum si documentarea actiunilor efectuate.
Sunt necesare abilitati de comunicare cu restul echipei dar in mod special cu clientii, capacitatea de a lucra individual/in echipa, perseverenta in atingerea obiectivelor propuse, spirit de organizare al activitatii proprii.
Mentenanta se efectueaza si la sediile clientiilor in limita posibilitatiilor.

CERINTE

- Experienta in aplicatii software;
- Cunostinte operare PC;
- Cunostinte generale domeniul IT;
- Experienta in instalare sisteme;
- Gandire analitica si capacitate de sinteza, atentie la detalii si abilitati de rezolvare a problemelor;
- Punctual, ordonat, seriozitate si implicare;
- Disponibilitate pentru deplasari si activitate in teren (Bucuresti);
- Instruire oferita de specialistii interni cu experienta.
- Capacitatea si dorinta de a asimila noi cunostinte;
- Foarte buna cunoastere a arhitecturii PC, incluzind depanarea hardware si software;
- Buna cunoastere si intelegere a principiilor de interconectare dintre echipamentele IT;
- Cunostinte aprofundate despre sistemele de operare desktop/server si pachetele Office Microsoft ;
- Retele de calculatoare, cablare structurata;
- Intelegerea si aplicarea principiilor de securizare pentru sistemele informatice.

BENEFICII OFERITE

Bonusuri in functie de realizarile profesionale.

Suntem o companie din 2005 pe piata din domeniul de Servicii Hardware si Software IT&C. Colaboram cu clienti din domenii variate de activitate.