Administrator IT

AD FIRST COMPANY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Desfasurarea de activati operationale si support tehnic ale Infrastructurii IT (servere, statii de lucru, printere, echipamente de retea), in vederea asigurarii cerintelor de business ale companiei si clientilor acesteia.

CERINTE

Cunostinte tehnice avansate: Sisteme de Operare Windows (Windows 2000, XP, Vista, Windows7), Windows 2003 Server administration, Microsoft Active Directory, Domain Structure, Group Policies, Back-up.
Cunostinte avansate de Hardware & Software.
Cunostinte Networking avansate.
Cunostinte de configurare routere CISCO.
Se considera avantaj cunostintele de administrare a serverelor linux (web hosting, mail, voice, routing, etc); cunostinte in administrare centralei telefonice constituie un avantaj.
Bune abilitati de comunicare si relationare.
Cunoştinţe medii de limba engleză.
Experienta de minim 2 ani in domeniul IT in cadrul unor firme cu un nr de minim 20 calculatoare.

Abilitati in intretinerea de relatii bune de colaborare cu utilizatorii finali ai sistemelor IT.
Capacitate de a lucra atât în mod independent, cât şi în echipă
Creativitate, gândire analitică, flexibilitate, acurateţe
Orientare spre rezultate
Carnet conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

In functie de nivelul de experienta.

DESCRIEREA FIRMEI

Comert