Administrator IT

GARANT abc MANAGEMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Instalare de componente hardware si configurare si optimizare software: programe, calculatoare, retele si comunicatii - la centru sau la sediul clientilor;

Monitorizare si administrare servere Linux si Windows: update-uri, politici de acces securizat, verificare backup etc
2. Acordare suport tehnic echipa si clienti. Asigurarea interventiilor tehnice de urgenta la sediul clientilor intr-un timp cat mai scut.
3. Intretinerea si asigurarea bunei functionari a tehnicii de calcul, a echipamentelor hardware si a inventarului software ale clientului.

CERINTE

1. Cunoasterea in detaliu a sistemelor de operare Windows 98/ME si 2k/XP (instalare si configurare SO, driveri, interfete de retea, etc), asamblare/dezasamblare sisteme PC;
2. Buna cunoastere a compatibilitatilor/ incompatibilitatilor intre diveresele tipuri, modele si marci de componente, intuitiv;
3. Excelente abilitati in diagnosticarea si implementarea de solutii eficiente de troubleshooting;
4. Experienta minim 3 ani intr-un post similar;
5. Cunostintele de administrare servere LINUX/WINDOWS reprezinta un avantaj important;
6. Persoana comunicativa, cu simt organizatoric, responsabila si dornica de autoperfectionare;
7. Abilitati de comunicare cu clientii si restul echipei.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- Pachet salarial motivant corelat cu realizarile individuale si ale echipei
- Mediu de lucru profesionist
- Parte integranta a unei echipe tinere si dinamice
- Instruire permanenta in cadrul companiei
- Diverse beneficiii (telefon, masina etc) in functie de performante

Servicii specializate de recrutare, selectie si evaluare personal in numele beneficiarilor sai.