Administrator IT

AUDIONOVA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura implementarea politicilor si procedurilor IT existente la nivelul firmei
- Instaleaza, intretine si coordoneaza activitatea intregului echipament tehnic (calculatoare, imprimanta, copiator, telefoane, fax – centrala telefonica). In cazul in care sunt necesare interventii de specialitate (telefon, fax, centrala telefonica), se ocupa de rezolvarea problemelor in cel mai scurt timp si in conditii optime, luand legatura si cooperand cu firmele prestatoare de servicii;
- Asigura consultanta de specialitate in achizitionarea de echipament tehnic, recomandand solutii adecvate activitatii firmei;
- Intretine reteaua, sistemul de Internet, dezvolta infrastructura retelei;
- Controleaza/supravegheaza traficul de date;
- Protejeaza informatia in retea, precum si securitatea traficului pe internet;
-Implementeaza si intretine software-ul necesar activitatii firmei
- Asigura buna functionare hardware/software a retelelor;
- Seteaza si configureaza fiecare calculator in parte;
- Configureaza adrese de e-mail pentru fiecare angajat al firmei
- Verifica periodic si raspunde de existenta la fiecare post, numai a soft-urilor aprobate de conducere, precum si accesul la Internet;
- Periodic face propuneri de imbunatatire a activitatii prestate
- Realizarea de sarcini speciale desemnate/delegate de conducere

Intretinere servere (hardware si software) si echipamente VoIP
- Diagnosticarea rapida si corecta, in caz de functionare necorespunzatoare a sistemului
- Intretinere sistem de securitate - Intretinere aplicatie antivirus
- Intretinere aplicatii software
- Intretinere retea de calculatoare/echipamente periferice (hardware si software)
- Ofera suport IT&C de tip help-desk
- Intretinere sistem de Backup date
- Este responsabil de gestionarea optima a resurselor hardware si software
- Asigura dezvoltarea retelei, integrand in sistem echipamente si configuratii noic

CERINTE

- Experienta minim 2 ani in domeniu
- Cunostinte medii de instalare/configurare Windows Server (2003, 2008), Windows XP, 7, 8
- Cunostinte medii Active Directory, SQL Server, ISA Server, Exchange Server, Postfix, Qmail, IIS, Apache, File Server, AD, DNS, DHCP, WSUS
- Cunostinte medii de instalare/configurare Linux
- Cunostinte medii de Back-up/ Restore de date
- Cunostinte medii de administrare antivirus
- Experienta in virtualizare (citrix/ vmware)
- Experienta in administrare si configurare echipamente de retea: routere, switch-uri
- Cunoasterea buna a modelului ISO/OSI, a stivei de protocoale TCP/IP
- Cunostinte avansate hardware calculatoare
- Experienta in utilizarea de aplicatii de administrare retea/infrastructura
- Cunoasterea dispozitivelor de tip firewall si a mecanismelor IDS/IPS
- Cunostinte retele si comunicatii de date (cablare, design, TCP/IP)
- Cunostinte in implementarea de retele virtuale private (VPN)
- Abilitati de comunicare, analiza si sinteza, spirit de echipa si rezistenta la stres
- Carnet de conducere tip B

BENEFICII OFERITE

Salariu majorabil in corelatie cu performantele salariatului la care se adauga bonusuri care au in vedere productivitatea si calitatea muncii depuse
-Masa
-Transport
- Mediu de lucru motivant intr-un colectiv tanar si competitiv
- Participare la programe de training si formare profesionala;
- Posibilitate de promovare

AudioNova - companie multinationala, cu raspandire in intreaga tara, lider de 12 ani pe piata in vanzarea aparatelor auditive.

Daca esti descurcaret si vrei sa te realizezi pe plan personal si profesional, daca dai dovada de disciplina, seriozitate, perseverenta si vrei sa inveti o meserie intr-o echipa dinamica si de succes, iar prin munca ta sa readuci auzul oamenilor candideaza la unul din posturile oferite de AudioNova . Vei fi scolarizat si calificat in cadrul companiei.

Pentru a afla mai multe despre echipa AudioNova, te asteptam pe site-ul www.audionova.ro sau intr-unul din cele 40 de centre din toata tara.
Accepta provocarea de a face diferenta impreuna.
www.audionova.ro