Administrator IT

S.C. LEROY MERLIN BRICOLAJ S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instaleaza si configureaza statii de lucru din punct de vedere hardware si software;
- Monitorizeaza si asigura mentenanta statiilor de lucru si retelei;
- Depaneaza problemele de sistem si retea;
- Rezolva defectele hardware/software;
- Urmareste diagramele si instructiunile scrise pentru a repara un defect sau a seta un sistem.
- Este in legatura permanenta cu colegii pentru a afla nevoile lor;
- Se va dedica deschiderii de magazine facand parte din echipa IT a sediului central.

CERINTE

- Studii universitare;
- Cunostinte hardware, LAN, WAN, IP-networks & equipments, periferice, tehnologii Microsoft client & server, protocoale de retea (TCP/IP, DHCP, DNS, SMTP, + wireless, voip, vpn, cablare etc.), Windows IP networking si depanare;
- Experienta in sisteme de operare bazate MS + echipamente IT (routere, switch-uri, servere);
- Experienta in lucrul cu servere HP, Dell , IBM;
- Experienta lucru SAN;
- Aptitudini de administrare Windows Server 2003/2008, Active Directory, Group Policies,user administration, setari de securitate, aplicatii de control, Windows XP, 7, Linux RHEL;
- Cunostinte aprofundate in utilizarea statiilor de lucru MS Windows si aplicatii inrudite (MS Office , etc);
- Cunostinte solutii si procese back-up, recuperare;
- Cunostinte in utilizarea solutiilor antivirus (Symantec Endpoint);
- Bune cunostinte virtualizare (Vmware);
- Orientare catre rezultat;
- Capacitate de adaptare;
- Capacitate de comunicare, coordonare si lucru in echipa;
-Flexibilitate si responsabilitate profesionala, loialitate;
- Certificari (reprezinta un avantaj : MCSE, MCSA, Cisco CCNA, VMvare);
- Cunostintele retail reprezinta un mare avantaj;
- Cunostinte aplicatii business (cunostinte Oracle, BO/data warehouse basics, reporting technologies,ERP/SAP) - constituie un avantaj;
- Limba engleza (avansat)
- Cunostinte de limba franceza – constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru agreabil, intr-o companie internationala;
- Beneficiul unor importante programe de formare oferite de companie;
- Posibilitati de dezvoltare a carierei;
- Conditii de munca motivante;
- Sediul companiei situat la Bucuresti;

Membră a Grupului Francez Adeo, numărul 4 mondial în piaţa de bricolaj, compania Leroy Merlin a deschis primul său magazin în România, un magazin în slujba căminului dumneavoastră.
Magazinele Leroy Merlin au o suprafaţă cuprinsă între 10 000 şi 17 000 de metri pătraţi şi oferă clienţilor săi soluţii pentru amenajarea spaţiului, decorare, grădinărit, construcţii, bricolaj. Astfel, visele fiecărui client se pot îndeplini graţie preţurilor accesibile şi diversităţii produselor.
Leroy Merlin a câştigat de 2 ori concursul managerial ‘best place to work’. La Leroy Merlin reuşita fiecărui membru al companiei contribuie la reuşita companiei.