Administrator intreprindere sociala

Fundatia Dezvoltarea Popoarelor

Job expirat

RESPONSABILITATI

•responsabil de organizarea şi funcţionarea intreprinderii sociale precum şi de activităţile specifice de previzionare, planificare şi cercetare
•Asigura gestiunea materiilor prime/produselor finite,
•Responsabil de obtinerea autorizatiilor de functionare
•Răspunde de activităţile financiare prin autorizarea cheltuielilor; se asigură de păstrarea corectă a evidenţelor financiare ale intreprinderii
•Gestioneaza raportul financiar – economic cu toti furnizorii;
•Planifică execuţia financiară asfel încât să asigure necesarul de cheltuieli al intreprinderii pentru plata salariilor, a chiriilor, pentru acoperirea costurilor de întreţinere, a celor cu comunicaţiile, precum şi a altor costuri administrative.

CERINTE

•studii medii sau superioare;
• experiență relevanta in domeniul tehnic / functionare utilaje de productie
• experienta in domeniul financiar- contabil si al asigurarii gestiunii
• experienta anterioara in gestionarea de bugete
• cunoaşterea limbii engleze; limba italiana poate fi considerata un avantaj

Fundatia Dezvoltarea Popoarelor, organizatie activa de 15 ani, prezenta la nivelul a 4 regiuni din Romania, ofera oportunitati socio-educative si de integrare profesionala persoanelor aflate in situatie de risc social, in special copiilor si tinerilor.
Organizatia selecteaza pentru sediul sau din Bucuresti administrator întreprindere sociala. Acesta va activa în cadrul proiectului „Parteneriate active pentru dezvoltarea economiei sociale”.