ADMINISTRATOR INFRASTRUCTURA INFORMATICA

RELAD PHARMA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea, conducerea si controlarea tuturor operatiunilor necesare asigurarii functionalitati permanente a serviciilor de infrastructura IT;
- Supervizarea si monotorizarea rezolvarii incidentelor legate de infrastructura IT;
- Definirea si actualizarea procedurilor de lucru specifice activitatii pe care o coordoneaza;
- Supervizarea mentenantei pentru retea si servicii de infrastructura IT;
- Definirea strategiei de dezvoltare a infrastructurii operationale si a securitatii retelei;
- Coordonarea proiectelor IT operationale;
- Identificarea riscurilor si elementelor ce pot fi imbunatatite in infrastructura operationala si definirea modalitatii de abordare;
- Supervizarea derularii contractelor in conditiile prestabilite cu furnizorii de echipamente si servicii;
- Activitati secundare: administrare Active Directory, servere infrastructura, echipamente de comunicatii, asigurare disponibilitate serviciu Internet, monitorizare proces back-up, analizare loguri.

CERINTE

- Studii superioare tehnice;
- Experienta in managementul proiectelor;
- Experienta de lucru in domeniul administrarii de sistem si administrarii de retea;
- Experienta in configurarea echipamentelor de comunicatii;
- Cunostiinte foarte bune de Microsoft Windows XP, 2003, 2008;
- Cunostiinte bune de arhitectura de retea, servere, politici de securitate;
- Cunostinte bune de administrare echipamente CISCO;
- Constiinte bune de software, administrare baze de date;
- Experienta de lucru in domeniul IT intr-o retea de tip retail (cu puncte de lucru distribuite in teritoriu) constituie un avantaj.

- Certificarile de specialitate (de ex. MCSE / MCSA) constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un mediu de lucru placut si posibilitati de dezvoltare profesionala.

RELAD este unul din liderii pietei de distributie de produse farmaceutice si parafarmaceutice din Romania. La ora actuala RELAD are peste 800 de angajati, care isi desfasoara activitatea in cele 15 subsidiare deschise in cele mai mari orase din tara. RELAD distribuie aproximativ 5000 de produse apartinand unui numar de peste 150 de producatori de renume de pe piata internationala de profil.