Administrator / dezvoltator baze de date PostgreSQL

SC Servbit Research SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrarea (crearea de indecși, tabele, view-uri, funcții, agregate, etc.) pentru baze de date PostgreSQL
- Managementul unui cluster de servere PostgreSQL / replicare / proxy-ing
- Optimizarea accesului la baza de date
- Crearea de proceduri stocate și query-uri pentru diverse rapoarte și situații în conformitate cu cerințele dezvoltatorilor de aplicație și necesitățile zilnice de raportare
- Automatizarea diverselor operațiuni și proceduri pentru creșterea productivității sistemului

CERINTE

- Cunoștințe generale de operare / administrare a bazelor de date
- Cunoștințe generale de programare aplicabile asupra limbajului PL/pgSQL sau echivalente
- Cunoștințe GNU/Linux pentru administrarea și optimizarea unui sistem PostgreSQL sau a altor RDBMS-uri
- Capacitate de lucru organizat și temeinic documentat
- Absolvent sau student facultate cu profil informatic
- Capacitate de comunicare și elaborare de soluții la probleme complexe

BENEFICII OFERITE

În funcție de rezultate și necesități se oferă cursuri de pregătire și perfecționare, precum și bonusuri pentru atingerea unor obiective de performanță

Companie specializată în livrarea de soluţii informatice personalizate companiilor medii şi mari.