Administrator de baze de date

S.C. Netbridge Services S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura instalarea, configurare, monitorizare, optimizare, tuning, depanare, backup, recuperare si upgrade-uri pentru bazele de productie Oracle;
- Asigura suport pentru implementarea si intretinerea Oracle RAC;
- Optimizeaza schema de date, tabelele si indexii pentru asigurarea unor interogari optime;
- Implementeaza sisteme de monitorizare a interogarilor si lucreaza cu echipele de programare pentru optimizarea lor.

CERINTE

- Experienta de 3 ani in implementarea si intretinerea bazelor de date Oracle 10g si 11g
- Experienta de lucru in implementarea sistemelor de backup, monitorizare si tunning;
- Experienta in instalerea si intretinerea bazelor de date SQL Server este un plus;

BENEFICII OFERITE

- Participi la dezvoltarea celor mai mari proiecte web din Romania
- Conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic ;
- Traininguri pentru formare profesionala ;
- Acces gratuit sala sport/fitness;

Companie din Romania cu activitate exclusiva pe Internet, care dezvolta servicii de calitate, avand in portofoliu o gama larga de aplicatii web, ce ocupa pozitii de top in Internet . Misiunea noastra este sa implementam cele mai profesioniste servicii online in Romania, oferindu-le utilizatorilor si clientilor interni/externi toate conditiile pentru a beneficia la maxim de avantajele Internetului.