Administrator date HR(PeopleSoft)

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Identificarea si corectia inregistrarilor eronate din sistemele informatice HR prin intermediul procesului de fiabilizare date
• Urmarirea procesului de reorganizari si gestionarea sa operationala
• Gestionarea actualizarilor in masa a dosarelor salariatilor in sistemul informatic HR din Franta Gershwin (Peoplesoft)
• Gestionarea solictarilor de corectie transmise de specialistii HR
Nivelul de expertiza necesar pentru efectuarea corecta a operatiunilor si termenele limita legate de finalul de luna (plata salarii) presupun abilitati importante de anticipare, reactivitate si capacitate de a lua rapid decizii privind prioritizarea cererilor.
Detine acces pentru actualizarea dosarelor de personal.
Nu detine acces pentru actualizarea rezultatelor interogarilor in scopul Supravegherii Permanente a dosarelor de personal.

CERINTE

Franceza - avansat

Experienta profesionala:

Experienta de 2 ani in resurse umane
Experienta de 2 ani pe PeopleSoft HCM sau SAP
Empatie, comunicare si spirit de echipa
Capacitate de analiza si sinteza
Respectarea procedurilor si orientat catre imbunatatirea constanta a calitatii
Orientare spre servicii si relatii cu clientii
Viziune de ansamblu, spirit analitic si capacitatea de a organiza planuri de actiune
Buna gestiune a prioritatilor si resurselor si orientat spre imbunatatirea continua a proceselor

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.