Administrator Back-Office Piete OTC

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pune in aplicare toate mijloacele, metodele si procedurile specifice de back office pentru toate produsele tranzactionate in perimetrul pietelor financiare;
- Utilizeaza facilitatile puse la dispozitie pentru procesarea securizata a tranzactiilor;
- Respecta termenele stabilite pentru executarea procesarea, confirmarea si decontarea tranzactiilor;
- Informeaza superiorii ierarhici privind activitatea desfasurata;
- Escaleaza cu superiorii ierarhici toate anomaliile identificate in activitatea derulata;
- Participa la intocmirea normelor, instructiunilor si procedurilor specifice domeniului de activitate;
- Identifica, propune modalitati de imbunatatire a activitatii;
- Respecta competentele aprobate de catre conducerea directiei.

CERINTE

Experienta in domeniu bancar minim 1 an;
- Cunostinte produse piete financiare – nivel mediu;
- Excel nivel mediu;
- Cunoasterea limbii engleze
- Cunostiinte SWIFT;
- Cadru reglementar produse piete financiare

Profilul candidatului:
-Orientare spre rezultate
- Cooperare, lucru in echipa
- Obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ
- Organizare
- Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a incepe o cariera in domeniul bancar
Tip de contract: Contract pe perioada Derminata

Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.