Administrator aplicatii ERP, CRM si BI

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sa mentina in stare de functionare aplicatiile de business ale companiei
Sa asigure functionarea optima a aplicatiile din companie
Sa actualizeze versiunile aplicatiilor din aria sa de responsabilitate
Sa asigure protectia datelor stocate si manipulate prin intermediul aplicatiilor
Sa creeze si actualizeze documentatia referitoare la utilizarea si intretinerea aplicatiilor
Sa-si perfectioneze continuu cunostintele din domeniul de specialitate.
Sa ofere suport utilizatorilor aplicatiilor din aria sa de responsabilitate

CERINTE

Experienta relevanta in administrarea aplicatiilor de tip ERP, CRM si BI de minim 2 ani
Experienta relevanta in administrarea bazelor de date MS SQL Server de minim 1 an
Studii superioare intr-unul din domeniile: electronica, informatica, automatica, matematica
Certificari relevante obtinute la producatorii aplicatiilor administrate:
ERP si CRM
MS SQL Server
Specializari in administrarea aplicatiilor de tip ERP, CRM si BI
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu

Cunostinte aprofundate in administrarea aplicatiilor de tip ERP, CRM, EPM, Service Desk
Cunostinte aprofundate in sisteme de Business Intelligence
Cunostinte in administrare baze de date (MS SQL Server)
Cunostinte in securizarea aplicatiilor, datelor si comunicatiilor
Cunostinte de programare ¿¿¿ T-SQL, VBScript, Javascript, .NET
Cunostinte in administrarea sistemelor de operare Windows Server

Management
a.Sa aiba aptitudini de comunicare si prezentare intr-un mod profesionist.
b. Sa aiba capacitatea de a lua decizii corecte si in deplina responsabilitate

Planificare & Organizare
a. Sa fie o persoana organizata, capabila sa planifice multiple activitati pe un orizont de timp dat.
b. Sa stie sa-si prioritizeze activitatile
c. Sa detina minime cunostinte si deprinderi de time management
d. Sa aiba deprinderi de utlizare a instrumentelor specifice de planificare si control (Outlook, MS Project)

Coordonare & Control
a. Sa aiba deprinderea de a verifica periodic actiunile si rezultatele sale

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).