Administrator aplicatii / DBA-Bucuresti;Administrator aplicatii / DBA-Brasov;Inginer de comunicatii;Analist de Securitate

STFD TRANSFOND S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
- postul este in Bucuresti, respectiv Brasov(Administrator aplicatii / DBA) in cadrul departamentului Tehnologia Informatiei din companie
- presupune lucrul in doua ture;
- deplasarea ocazionala la celelalte sedii ale companiei

Responsabilitatile principale ale postului:
- administrarea bazelor de date utilizate in productie ;
- participarea la proiectele companiei, din perspectiva rolului de DBA;
- administrarea bazelor de date de test, dezvoltare, instruire;
- aplicarea masurilor de securitate necesare la nivelul tuturor bazelor de date.

CERINTE

Se cauta o persoana automotivata, organizata, cu simtul responsabilitatii dezvoltat, capabila sa se integreze intr-o echipa. Flexibilitatea si adaptibilitatea la un mediu in evolutie, precum si capacitatea de a lucra in conditii de stres sunt trasaturi necesare pentru ocuparea postului. De asemenea, candidatii trebuie sa posede:
- diploma de absolvent al unei institutii de invatamant superior;
- cunostinte avansate in administrarea bazelor de date (Oracle, DB2, SQL Server);
- cunostinte solide in domeniul tehnologiilor client-server si web-based;
- cunostinte avansate de programare si utilizare tools-uri Oracle ( sql, pl/sql, apex etc.);
- existenta unor cunostinte de programare in limbajul Java constituie un plus;
- experienta in utilizarea sistemelor de operare Unix (AIX), Linux;
- minimum 3 ani experienta profesionala ca DBA;
- capacitatea de a gestiona eficient timpul;
- experienta in domeniul finaciar-bancar constituie un avantaj;
- bune cunostinte de limba engleza (scris si vorbit).

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru decent
- pachet salarial motivant, corelat cu performanta individuala si a echipei
- instruire periodica
- acces la cele mai noi tehnologii

DESCRIEREA FIRMEI

Intermedieri financiare