Administrator Aplicatii

Star Storage

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sa mentina in stare de functionare aplicatiile de business ale companiei
- Sa asigure functionarea optima a aplicatiile din companie
- Sa actualizeze versiunile aplicatiilor din aria sa de responsabilitate
- Sa asigure protectia datelor stocate si manipulate prin intermediul aplicatiilor
- Sa creeze si actualizeze documentatia referitoare la utilizarea si intretinerea aplicatiilor
- Sa-si perfectioneze continuu cunostintele din domeniul de specialitate.
- Sa ofere suport utilizatorilor aplicatiilor din aria sa de responsabilitate

CERINTE

- Experienta relevanta in operarea aplicatiilor/serviciilor bazate pe platforme Microsoft (CRM , ERP , Project Server , Sharepoint Server , samd) de minim 3 ani
- Experienta relevanta in aplicatiilor/serviciilor bazelor de date bazate pe platforme Microsoft de minim 3 ani
- Studii superioare intr-unul din domeniile: electronica, informatica, automatica, matematica
- Certificari relevante obtinute pe platformele Microsoft de aplicatii si baze de date ((CRM , ERP , Project Server , Sharepoint Server , samd)
- Specializari in administrarea aplicatiilor de tip ERP, CRM si BI
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu

Dezvoltare Aplicatii de Business cu functionalitati de: arhivarea si managementul documentelor, workflow, input management pe platforma EMC Documentum - leader mondial in domeniul EMC (Enterprise Content Management) Compania STAR STORAGE este partener pe partea de dezvoltare solutii software cu companii de top la nivel mondial: EMC (Documentum), IBM (Content Manager, WebSpere), Microsoft, Oracle, Abbyy (OCR).