Administrative office manager vorbitor / vorbitoare limba germana (EJRO)

Eurojobs Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- creeaza, mentine si gestioneaza sistemul de clasificare intern al companiei intr-o ordine potrivita cu nevoile companiei
- responsabila pentru gestionarea intregului birou
- asigura partea de receptie a biroului
- participa la implementarea softurilor si la gestionare bazei de date a companiei
- pregatirea si prezentarea diferitelor rapoarte, statistici si prezentari in conformitate cu nevoile si solicitarile conducerii
- asista in activitatile de marketing/ publicitate si comunicare cu departamentul de marketing si sediul companiei mama
- asigura suport pentru echipa de consultanti
- mentine relatiile cu banca
- gestioneaza relatiile cu furnizorii de servicii
- responsabil de evidenta plati/incasari furnizori/ clienti

CERINTE

- cunostinte de limba germana si engleza la nivel avansat
- absolventi de studii superioare
- cunostinte MS Office - nivel avansat

Companie renumita din Austria, lider international in domeniul serviciilor de consultanta in resurse umane, cauta un office/administrative manager.

www. eurojobs4you.com
www.eurojobs.at