Achizitor produse farmaceutice

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica si stabileste in mod eficient obiectivele de achizitii cuantificabile;

- Coordoneaza corespondenta cu furnizorii arondati si stabileste oportunitatea contactarii de noi furnizori;

- Analizeaza si decide modificari de pret conform legislatiei in vigoare si a modificarilor de pret trimise de producatori;

- Intretine un contact strans cu reprezentatii furnizorilor acordati;

- Calculeaza, verifica, provizioneaza si urmareste incasarea discounturilor de la furnizorii arondati;

- Creeaza eficient piata de furnizare si furnizorii existenti si elaboreaza obiectivele, strategiile, tacticile si planurile de actiuni cele mai eficiente privind aprovizionarea cu marfa;

- Negociaza conditiile comerciale pentru portofoliul de furnizori, in scopul obtinerii de discount-uri suplimentare, termene de livreare si termene de plata avantajoase, organizare campaniilor si evenmentelor;

- Elaboreaza variante de rezolvare posibile pe baza estimarii consecintelor economice, financiare, sociale etc.;

CERINTE

Cerinte:

- Absolvent studii superioare;

- Minim 3 ani experienta pe un post similar;

- Studii speciale: Cursuri de specialitate in achizitii, negociere, managment, marketing, Master/MBA, in domenul economic;

- Cunostinte operare Microsoft Office

We are a small friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavor to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.