Achizitor

Alfredo Fresh SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analizeaza solicitarile de produse din piata, identifica sursele posibile de achizitie si solicita oferte.
Negociaza si incheie contracte cu furnizorii de produse si de servicii de transport si pregatește documentele de comanda.
Planifica achizitiile avand in vedere solicitarile Departamentului Vanzari, cerintele pietei, nevoile clientului.
Pastreaza legatura cu furnizorii pentru a obtine informatii despre produse si servicii cum ar fi pretul, disponibilitatea și programul de livrare.
Mentine un portofoliu permanent și contactul cu furnizorii de profil pentru a asigura posibilitati multiple de cumparare.
Selecteaza produse pentru achizitie in vederea testarii.
Monitorizeaza executia contractelor incheiate din punct de vedere calitativ, cantitativ si transport;
Este responsabil pentru produsul achizitionat pe intreg fluxul de proces de la achizite pana la receptia produsului.
Inregistreaza informatiile privind achizitiile in sistemul informatic si pastreaza evidenta acestora, cum ar fi produse sau servicii achizitionate, costuri, livrare, calitatea produsului și are evidenta stocurilor.
Se consulta cu deptamentul Vanzari in legatura cu produsele necorespunzatoare din punct de vedere calitativ si cantitativ pentru a determina sursa de probleme și sa ia masuri corective.
Stabileste relatii optime cu furnizorii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a problemelor uzuale.
Prospecteaza piata de profil si a conditiilor de achizitii/livrare in vederea optimizarii continue a stocurilor, avand ca scop final obtinerea unei rotatii bune a acestora.
Actualizeaza baza de date de furnizori;
Intocmeste rapoarte specifice referitoare la furnizori, produse si fluxuri de aprovizionare;

CERINTE

Experienta de minim 4 an intr-o pozitie similara (achizitii, comert);
Studii superioare.
Disponibilitate la calatorii
Cunoasterea limbii engleze – nivel avansat;
Cunoasterea limbii spaniole – nivel avansat, constitue un avantaj
Cunoasterea oricarei alte limbi straine constitue un avantaj;
Bun negociator, spirit antreprenorial, atitudine proactiva;
Cunostinte operare PC – Ms Office;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;

Unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata romaneasca de import si distributie pentru alimente proaspete si congelate