Accounts Payable Senior Officer : portugheza, olandeza/ Banking Senior Officer limba portugheza

HUMANGEST GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati Accounts Payable Senior Officer:

- Procesarea facturilor intr-o maniera potrivita si la timp
- Efectuarea platilor, inclusiv a debitelor directe
- Rezolvarea problemelor venite din partea furnizorilor
- Rezolvarea problemelor de iesire (discrepante intre facturi si alte documente relevante)
- Organizarea furnizorilor
- Inchideri AP si reconcilieri
- Managementul procesului AP
- Returnari catre furnizori
- Intalniri SLA
- Pregatirea rapoartelor
- Managementul telefoanelor de la clienti, a cererilor si a proceselor de transmitere a deciziilor de la si catre managementul superior
- Facilitarea Auditurilor obisnuite pentru a detecta respectarile si incalcarile contractuale si pentru a incuraja imbunatatirile continue
- Asigurarea ca evaluarea riscurilor este realizata atat la inceputul operatiunilor cat si la orice schimbare majora care are loc
- Cunostinte avansate in Olandeza/Portugheza (scris si vorbit) si Engleza obligatorie
- Experienta tehnica in sistem ERP, MS Office (accent pe formule Excel si alte functionalitati).

Responsabilitati Banking Senior Offcier:

- Procesarea extraselor de cont si raportarea previziunilor si variatilor de flux de numerar
- Reconcilieri cecuri
- Balante zilnice
- Raportarea reconcilierilor si proceselor
- Reconcilierea conturilor Forex
- Reconcilierea vanzarilor din magazin
- Taxe pentru cartile de credit
- Reconciliere si raportare periodica
- Rapoarte pentru conducere
- Cunostinte avansate in Portugheza (scris si verbal) obligatorii

CERINTE

Recrutam pentru unul dintre clientii nostri, companie multinationala Accounts Payable Senior Officer limba portugheza si olandeza si Banking Senior Officer, limba portugheza.

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.