Accounting Analyst : Junior and Senior roles

HR SmartView Consulting srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati includ:

- Procesare tranzactii în numerar efectuate din contul de casă şi verificare documentele justificative .
- Pregatire si inregistrari in registru, in conformitate cu procedurile companiei si reglemantarile in vigoare.
- Procesare ordine de plată zilnice ca să se asigure că toate elementele liniei bancare sunt postate şi captate corect în registre.
- Pregatirea funcţiei de urmărire a fluxului de numerar zilnic pentru a furniza entitatilor legate din cadrul grupului informaţii complete şi exacte cu privire la situaţia generală a trezoreriei unei entităţi.
- Efectuarea de reconcilieri bancare pentru a se asigura ca toate elementele de reconciliere sunt achitate la timp şi urmărite.
- Pastrarea unui registru al activelor imobilizate si procesare de tranzacţii active imobilizate în conformitate cu politica companiei şi cu standardele gestiunii.
- Efectuare rambursări inter-companie şi postare facturi AP inter-companie că să se asigure că debitorii şi creditorii inter-companie sunt înregistraţi corect.

CERINTE

- Studii universitare, domeniul economic sau financiar
- Experienta de lucru de minim 1 an in domeniul contabilitatii
- Abilitati numerice si de analiza
- Experienta de lucru in Excel
- Experienta de lucru in SAP sau intr-un ERP similar
- Cunoasterea limbii engleze

BENEFICII OFERITE

Aceste posturi reprezinta oportunitati de angajare si dezvoltare pentru candidatii care au studii in domeniul economic si un minim de experienta in contabilitate (un an). In cazul in care considerati ca indepliniti aceste cerinte, asteptam CVurile celor interesati direct la recruitment@hrsmartview.ro, mentionand titlul postului pentru care candidati. Doar candidatii considerati eligibili for fi contactati pentru a parcurge etapa urmatoare din procesul de selectie. Multumim.

HR SmartView Consulting is an agile and fast growing talent solutions provider in areas of search and selection, training for HR professionals, implementation of assessment solutions, HR processes related business consultancy and outplacement projects. We are members of Talent Q international group which specializes in psychometric on-line assessment tools.
Our recruitment consultants possess a sound understanding of labour market and business environment having worked in local and international projects. They use easily various methods of finding best talent for the roles they need to fill in, varying from traditional recruitment to direct search and approach.
HR SmartView Consulting
Address: Intrarea Catedrei, 27, Sector 1, Bucuresti.
www.hrsmartview.ro