Accountant for AP/ AR/ GL/ FA - Germana Avansat

Talent Stream

Job expirat

RESPONSABILITATI

In numele clientului nostru, unul dintre cele mai mari angajatori din Romania, Talent Stream recruteaza mai multe persoane vorbitoare de limba germana.

• Realizarea de activitati specifice postului alocat: Accounts Payable/ Accounts Receivable/ General Ledger/ Fixed Assets
• Inregistrarea corecta a conturilor in sistemul SAP pentru asigurarea inchiderilor lunare, trimestriale si anuale;
• Reconcilierea intre conturi;
• Verificarea bilantului si inregistrarea corespunzatoare;
• Relationarea permananta cu membrii echipei din care face parte;
• Contribuie la imbunatatirea procelor alocate: AP/ AR/ GL/ FA.

CERINTE

• Studii economice universitare;
• 3-5 ani experienta in Contabilitate;
• 2 ani experienta in contabilitatea AP/ AR/ GL/ FA;
• Cunoasterea proceselor de Accounts Payable/ Accounts Receivable/ General Ledger/ Fixed Assets (inregistrarea datelor contabile, receptie, verificarea, aprobarea facturilor, plati, arhivare);
• Limba Germana-nivel avansat(scris+vorbit);
• Limba Engleza-nivel mediu( scris+ vorbit);
• Abilitati in utilizarea Microsoft Office (Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft Outlook)
• 3 ani experienta in utilizarea unui soft de Contabilitate;
• Cunostinte solide in Contabilitate si metodologia specifica departamentului alocat
• Abilitati de intelegere si analiza a problematicii specific de business, capabil sa gaseasca solutii si sa propuna alternative.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare