Account Manager- vanzare servicii IT

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea portofoliului de clienti- new business;
Mentinerea portofoliului de clienti alocati;
Prospectare de piata, analiza concurentei;
Negocieri contractuale, realizarea ofertelor personalizate- pachetelor de servicii adecvate;
Prezentarea serviciilor la client si oferirea de solutii in functie de necesitatile reale ale acestora;
Ofera suport si consiliere clientului pe toata durata derularii proiectului;
Dezvolta parteneriate de business durabile.

CERINTE

Studii superioare finalizate, preferabil profil IT sau economic;
Experienta de lucru pe o pozitie similara minim 3-4 ani (Business Developer, Account Manager, Key Account Manager);
Experienta in vanzare B2B- servicii IT, servicii conexe- constituie avantaj;
Cunostinte generale in domeniul IT si/sau vanzare in domeniul IT- reprezinta un real avantaj;
Relatii si contacte active in diverse medii de business;
Excelente abilitati de negociere si de prezentare;
Disponibilitate la deplasari frecvente in special in Bucuresti;
Persoana carismatica, flexibila cu o inalta tinuta morala;
Comunica usor si dezvolta relatii de business durabile.
Carnet auto ctg B.

BENEFICII OFERITE

Oferta:
pachet salarial motivant: parte fixa+ comisioane din vanzare;
masina+ telefon+ laptop.

Asteptam cv-urile dvs la cv@qlt.ro; www.qlt.ro

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.