Account Manager - telecom&networking

VON CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Noul nostru coleg se va subordona direct Managerului de Vanzari si va avea urmatoarele responsabilitati:
- Executia planului de vanzari pentru segmentul repartizat;
- Elaborarea si propunerea de contracte clientilor, de contractele cu furnizorii interni sau externi;
- Se focalizeaza pe clientii strategici, pe proiectele in care sunt necesare cicluri complexe de vanzari si decizii multiple si realizeaza vanzari in aceste conturi;
- Asigura interfata optima a clientilor sai cu toate departamentele GSR, verifica in mod activ modul de derulare a contractelor si comenzilor;
-Asigura mentinerea unui inalt grad de satisfactie a clientului;
- Stabileste preturi pentru oferte speciale, licitatii, participa la stabilirea preturilor de lista GSR pentru produse si servicii;
- Prospecteaza continuu piata;
- Efectueaza rapoartele periodice solicitate de catre Managerul de Vanzari;
- Participa la sedintele periodice de vanzari, la cursurile interne/externe;
- Reprezinta firma in relatiile cu clientii;

Nivel de autoritate:
- Poate subcontracta consultanti externi si furnizori de servicii in vederea indeplinirii unui proiect, dupa consultarea cu Managerul de Vanzari;
- Negociaza conditii comerciale cu clientii si furnizorii

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- Experienta relevanta minim 2 ani in vanzari, 1 an in domeniu.
- Absolvent al Facultatii de Electronica si Telecomunicatii, sau Marketing
- Buna cunoastere a standardelor din domeniu, capacitate de a asimila rapid informatii tehnice.
- Abilitati de vanzare a echipamentelor de retea, in special high-end
- Cunostinte echipamente retea (servere, routere, swich-uri.)
- Nivel foarte bun al limbii engleze

DESCRIEREA FIRMEI

recrutare personal