Account Manager (Telecom)

VON CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Noul nostru coleg se va subordona direct Managerului de Vanzari si va avea urmatoarele responsabilitati:
- Executia planului de vanzari pentru segmentul repartizat;
- Elaborarea si propunerea de contracte clientilor, de contractele cu furnizorii interni sau externi;
- Se focalizeaza pe clientii strategici, pe proiectele in care sunt necesare cicluri complexe de vanzari si decizii multiple si realizeaza vanzari in aceste conturi;
- Asigura interfata optima a clientilor sai cu toate departamentele GSR, verifica in mod activ modul de derulare a contractelor si comenzilor;
-Asigura mentinerea unui inalt grad de satisfactie a clientului;
- Stabileste preturi pentru oferte speciale, licitatii, participa la stabilirea preturilor de lista GSR pentru produse si servicii;
- Prospecteaza continuu piata;
- Efectueaza rapoartele periodice solicitate de catre Managerul de Vanzari;
- Participa la sedintele periodice de vanzari, la cursurile interne/externe;
- Reprezinta firma in relatiile cu clientii;

Nivel de autoritate:
- Poate subcontracta consultanti externi si furnizori de servicii in vederea indeplinirii unui proiect, dupa consultarea cu Managerul de Vanzari;
- Negociaza conditii comerciale cu clientii si furnizorii

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- Experienta relevanta minim 2 ani in vanzari, 1 an in domeniu.
- Absolvent al Facultatii de Electronica si Telecomunicatii, sau Marketing
- Buna cunoastere a standardelor din domeniu, capacitate de a asimila rapid informatii tehnice.
- Abilitati de vanzare a echipamentelor de retea, in special high-end
- Cunostinte tehnice
- Nivel foarte bun al limbii engleze

BENEFICII OFERITE

Compania asigura un pachet salarial competitiv si posibilitati de dezvoltare a carierei.

DESCRIEREA FIRMEI

Activitati de recrutare.
O echipa tanara cu oameni entuziasti specializati pe recrutare in domeniile IT, vanzari si constructii, dar nu numai. Noi suntem curiosi de ce esti bun in meseria ta, dar vrem si sa aflam ce ti se potriveste mai bine.