ACCOUNT MANAGER- PRODUCTIE PUBLICITARA

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Prospecteaza piata, prezinta, promoveaza si negociaza produsele si serviciile firmei clientilor potentiali si existenti;
• Asigura relatia permanenta cu clientii si promoveaza imaginea companiei;
• Planifica si organizeaza activitatea, clientii, timpul, astfel incat rezultatele muncii sale sa conduca la rezultate targetate si la maximizarea profitului;
• Cunoaste foarte bine produsele, serviciile, departamentele firmei si raspunde de buna colaborare cu clientii, colaboratorii si cu toate departamentele firmei;
• Cunoaste piata de profil, concurenta, clientii, furnizorii;
• Negociaza contractele, comenzile si raspunde de executarea – derularea acestora in conditii optime si profitabile;
• Pastreaza relatiile cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora;
• Dezvolta permanent baza de clienti existenti;
• Intocmeste periodic rapoarte de vanzari, situatii despre concurenta, conform procedurilor interne si la solicitarea speciala a superiorului ierarhic;
• Participa la sedinte, la targuri, conferinte, seminarii de profil in domeniul de competenta;
• Raspunde de realizarea si transmiterea tuturor documentelor financiare conform legislatiei fiscale in vigoare si procedurilor interne contabile;
• Analizeaza permanent piata de profil, activitatea proprie, preturile, comenzile, volumul si profitul si prezinta concluzii, rapoarte si solutii conducerii firmei.

CERINTE

• Experienta in vanzari (3-5 ani) in domeniul retail, display-uri, reprezinta avantaj;
• Permis de conducere categoria B (minim 3 ani condus efectiv)
• Cunoasterea limbii engleze, nivel avansat
• Experienta in utilizarea calculatorului: navigare Internet; pachetul Microsoft Office
• Studiile superioare, constituie un avantaj;
• Capacitate de organizare a activitatii, a proiectelor, cu respectarea deadline-urilor si target-urilor de vanzari;
• Abilitati de comunicare, negociere si prezentare;
• Responsabil si orientat catre rezultat.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv
• Telefon mobil, masina de serviciu
• Mediu de lucru tanar, competent, interesant, antrenant
• Prime, bonusuri, o cultura organizationala bazata pe respect si performanta

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!