Account Manager - Networking

Crescendo International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea si designul solutiilor de infrastructura bazate pe produse Cisco;
- Cunoasterea din punct de vedere a argumentelor de vanzare a produselor si solutiilor Cisco;
- Conceptie, urmarire Business Plan Networking
- Furnizeaza operativ subiecte pentru communicate de presa;
- Actiuni de promovare interne;
- Actiuni de promovare externe;
- Medierea si coordonarea cu actiunile de promovare ale furnizorului-ului;
- Reanalizarea odata la trei luni a situatiei piete - cunoasterea conditiilor de piata: pozitionarea, competitia, etc;
- Prezentari business de produs/solutie la client sau evenimente;
- Documentare oferte;
- Oferte de pret;
- Documentare solutii pe industrii.

CERINTE

- absolvent studii superioare tehnice, de preferat calculatoare sau electronica;
-cunostinte consolidate in domeniul IT&C (hardware, networking);
-cunostinte de marketing de solutie/produs;
-experienta privind elaborarea unui Business Plan pentru solutie/produs;
-experienta in realizarea de prezentari;
-buna cunoastere a limbii engleze;
-usurinta in conceperea/elaborarea de documente scrise;
-cunostinte foarte bune de lucru cu MS Office (Excel, Word);
-capacitate de lucru in conditii de stres;
-abilitati exceptionale de comunicare si organizare;
-spirit de echipa, disponibiliate, deschidere de acumulare cunostinte noi;
-carnet de conducere categoria B;
-certificare tehnica sau de vanzari CISCO constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- tichete de masa;
- excelente oportunitati de dezvoltare in cadrul unei echipe de profesionisti.

Toate informatiile vor fi tratate cu confidentialitate.
Vor fi contactati numai candidatii selectionati.

Casa de solutii Crescendo implementeaza aplicatii si solutii de infrastructura, cu servicii de integrare personalizate, prin care organizatiile obtin maximum de castig din informatiile de afaceri.