Account Manager - micropayment SMS

Telcor Communications

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea ofertei si a draftului de contract pentru un nou proiect de micropayment prin SMS
- planificarea si supervizarea implementarii proiectelor noi
- derularea proiectelor - analiza informatiilor din rapoarte, urmarire trafice si costuri estimate/actuale, analiza functionare sistem, propunere modificari si anuntare modificari
- mentinerea legaturii cu clientii pe tot parcursul derularii proiectului (implementare, derulare, decontare, facturare)
- coordonarea activitatii callcenter-ului in ceea ce priveste suportul acordat utilizatorilor sistemului de micropayment SMS (permanenta comunicare in ceea ce priveste mecanismul de functionare a sistemului si a modificarior ce apar , escaladare rezolvare reclamatii)

CERINTE

- experienta in derularea proiectelor sms (avantaj canale mixte de derulare: sms,call center,site)
- cunostinte aprofundate de utilizare (absolut obligatorii - test) Excel, Word, e-mail
- capacitate de analiza si sinteza a datelor din rapoartele de trafic
- foarte buna comunicare, atat scris cat si oral
- studii superioare economice sau tehnice finalizate
- cunostiinte de limba engleza, atat scris cat si oral

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial corelat cu nivelul pietei;
- implicare in proiecte complexe si lucrul intr-un mediu profesional;
- bonusuri/prime.

Companie romaneasca, specializata in servicii de mobile marketing, telemarkenting, infoline si suport pentru integrarea canalelor on-line/SMS/callcenter in cadrul campaniilor promotionale.