Account Manager Real Estate (leasing)

Best Corporate Labour Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei imobiliare de birouri si selectarea proprietatilor ce corespund cerintelor clientilor;
- Gestionarea si largirea portofoliului de clienti si oferte;
- Promovarea portofoliului de oferte imobiliare;
- Corelarea cererii si ofertei;
- Prospectarea pietei imobiliare in vederea identificarii de oportunitati pe piata, precum si de potentiali clienti;
- Selectarea cererilor si ofertelor;
- Stabilirea contactelor cu solicitantii si ofertantii;
- Vizionarea si prezentarea proprietatilor imobiliare;
- Vizionarea imobilelor;
- Mentinerea legaturilor cu clientii.si dezvoltarea lor
- Intocmirea prezentarilor necesare pentru atragerea noilor clienti
- Participarea si asistarea la negocierea contractelor de inchiriere ce ar urma sa fie semnate
- Negocierea contractelor de comision ce ar urma sa fie semnate cu diversi clienti

CERINTE

- Absolvent studii superioare;
- Abilitati de comunicare, negociere, relationare, persuasiune;
- Capacitate de analiza si decizie;
- Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat;
- Profesionalism, seriozitate, punctualitate;
- Spirit intreprinzator, flexibilitate;
- Persoana agreabila, dinamica, spontana, motivate, organizata
- Cunoasterea pietei imobiliare si in special a pietei de birouri
- Cunoasterea proceselor necesare in vederea finalizarii unei tranzactii de inchiriere de minim 800mp
- Experienta pe piata de birouri de minim 1an si jumatate
- Detinator permis conducere categoria B
- Referinte necesare din partea a cel putin 2 proprietari de cladiri de birouri si a cel putin 2 clienti de minim 500-600 mp.

We are a friendly company with a personal approach to recruitment. We endeavour to treat all of our candidates how we ourselves would wish to be treated and we make every effort not to waste your time or make any false promises of work that we cannot deliver upon.