Account Manager IT Products- Excellent Opportunity in Bucharest

Barnett McCall Tech

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vanzarea aplicatiilor, produselor si solutiilor software realizate in cadrul companiei (ofertare, negociere, promovare, vanzare);
- Gestionarea portofoliului de clienti;
- Elaborarea contractelor cu clientii si furnizorii interni si externi;
- Responsabilitati financiare: stabilirea preturilor pentru oferte si licitatii, rapoarte de vanzari si situatii financiar - contabile;

CERINTE

In numele clientului nostru, unul dintre cei mai importanti furnizori de sisteme, solutii si servicii IT&C din Romania, cautam un Account Manager care sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

- Minim 2 ani de experienta in vanzari/marketing in IT&C;
- Studii superioare in domeniul economic sau tehnic;
- Cunostinte specifice produselor IT&C;
- Abilitati de comunicare, negociere si prezentare;
- Atitudine pro-activa, orientata catre client;
- Capacitate de a rezolva probleme si de a lucra cu supervizare minima;
- Cunostinte foarte bune de utilizare PC si aplicatii software;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant;
- Oportunitati de dezvoltare a carierei;
- Telefon mobil;
- Masina de serviciu;

Barnett McCall Tech is part of the Barnett McCall family. BM TECH is the established division of Barnett McCall specialized in the recruitment of key positions within IT&C and E&C (engineering & construction) sector. We are Technology Driven Specialists!