Account Manager- experienta in vanzare productie publicitara

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania face parte dintr-un important grup ce activeaza in domeniul publicitar. De aproximativ 10 ani au dezvoltat relatii puternice cu clienti mari, companii internationale ce activeaza in special in zona retailului/productiei. Focusul lor este in productia publicitara- displayuri-POSM, tipar digital/offset, amenajare standuri, semnalistica etc.

Responsabilitati:
Cercetarea pietei, identificarea de potentiali clienti in vederea crearii unui portofoliu propriu;
Elaborarea ofertelor, negocierea contractelor si supervizarea delurarii acestora;
Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii din portofoliul propriu in scopul fidelizarii acestora;
Elaborarea planurilor de vanzari in vederea extinderii portofoliului de clienti si a volumului de vanzari;
Atingerea obiectivelor de vanzari si profitabilitate stabilite.

CERINTE

Cerinte:
Studii in domeniul marketingului, comunicare, relatii publice (reprezinta avantaj);
Experienta de minim 3-4 ani pe o pozitie similara, preferabil intr-o agentie de productie publicitara;
Cunostinte tehnice legate de partea de productie publicitara;
Portofoliu de clienti din diverse domenii de activitate;
Experienta relevanta in vanzare productie publicitara;
Gandire creativa, orientare spre rezultate si client;
Excelente abilitati de prezentare, comunicare si negociere;
Abilitati dezvoltate de organizare a activitatii in vederea atingerii obiectivelor asumate;
Spirit de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Beneficii/Oferta:
Pachet salarial foarte motivant format din parte fixa si comisioane variabile in functie de rezultate;
Telefon si laptop;
Contract prestari servicii, full-time.
Asteptam cv-urile dvs la: cv@qlt.ro

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.