Account Manager

Tornado Sistems

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contactarea permanenta a clientilor alocati in vederea vanzarii de echipamente si furnizarii de informatii despre produsele si tehnologiile comercializate de companie, preturile practicate, ofertele promotionale;
Operarea clientilor alocati:
- Procesarea comenzilor;
- Urmarirea livrarilor la client;
- Urmarirea incasarii contravalorii echipamentelor vandute;
- Negocierea termenilor comerciali.
Mentinerea si actualizarea bazei de date a clientilor pe care ii gestioneaza;
Procesarea reclamatiilor facute de clienti;
Obtinerea unui feedback obiectiv din piata.

CERINTE

Studii superioare
Minim 1 an de experienta in vanzari, telesales sau customer service
Cunostinte specifice despre echipamentele de infrastructura IT&C
Limba engleza, nivel mediu
Foarte bune abilitati de comunicare, usurinta in initierea si sustinerea facila a relatiilor interpersonale
Ambitie, orientarea spre rezultate imediate (transpuse inclusiv in plan financiar) si capacitate de automotivare
Gandire logica, structurata, memorie peste medie, usurinta in a asimila noi cunostinte de factura tehnica
Spontaneitate, atitudine proactiva si pozitiva

BENEFICII OFERITE

Compania ofera pachet salarial atractiv, oportunitati de dezvoltare, un mediu de lucru profesional, training-uri orientate pe dezvoltarea de abilitati specifice activitatii.

DESCRIEREA FIRMEI

Vino sa cresti in echipa Tornado!

Stim ca vrei sa cuceresti lumea. Ca esti entuziast si pasionat si ca poti sa cresti intr-o zi cat altii intr-un an. Vino sa cresti in echipa Tornado! Suntem o familie. De aici pleaca si puterea noastra. Din puterea grupului.

Dupa 17 ani in piata distributiei de IT, avem aceeasi pofta de a castiga! Fiind o companie antreprenoriala, apreciem initiativa, implicarea si orientarea spre rezultate. Ai ocazia sa dovedesti ca esti bun, iar in schimb noi iti vom imparta¿i din cuno¿tin¿ele noastre si te vom ajuta sa i¿i dezvol¿i abilit¿¿ile prin coaching, cursuri de abilitati functionale si manageriale. Iti vom oferi oportunit¿¿i de evolu¿ie si ocazia sa fii st¿p¿nul propriei tale cariere prin sistemul nostru de recrutare interna pentru toate pozitiile.

Lider de piata, Tornado Sistems este cea mai mare companie ce activeaza ¿n domeniul distributiei IT&C din Romania, cu sedii in Bucuresti, Chitila, Constanta, Giurgiu si cu o filiala in plina expansiune in Bulgaria. Avand deja traditie in domeniu, compania are un portofoliu foarte vast de produse si servicii IT&C. Tornado are in prezent o retea nationala de peste 2500 de reselleri si parteneriate strategice cu cei mai importanti furnizori internationali.