Account Manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Urmareste indeplinirea obiectivelor de vanzari.
Prezinta si promoveaza produsele si serviciile companiei conform standardelor si politicilor interne.
Dezvolta si intretine portofoliul de clienti.
Intocmeste ofertele si mentine relatia cu clientii/potentialii clienti.
Studiaza piata si identifica noi oportunitati.
Actualizeaza baza de date despre clienti
Organizeaza activitatile departamentului comercial
Participa la targuri si expozitii

CERINTE

Experienta in domeniul vanzarilor IT (minim 3 ani), preferabil al solutiilor software (ERP).
Persoana dinamica, persuasiva, ambitioasa, orientata spre client.
Abilitati excelente de comunicare, prezentare si negociere.
Persoana creativa, cu initiativa, organizata.
Disponibilitate pentru deplasari.
Cunoasterea limbii engleze.
Cunostinte foarte bune de operare calculator: Word, Excel, Power Point.
Studii superioare

BENEFICII OFERITE

Oportunitate de dezvoltare personala si profesionala.
Laptop, telefon.
Pachet salarial motivant corelat cu rezultatele obtinute.