ACCOUNT MANAGER – DISTRIBUTIE IT

Hart Human Resource Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, o companie de top in distributia IT&C, cautam candidati potentiali pentru pozitia de Account Manager, cu urmatoarele responsabilitati:

- Identifica oportunitati de dezvoltare a afacerii prin cresterea retelei de dealeri si dezvoltarea dealerilor existenti pe produsele aflate in portofoliu
- Ofera suportul dealerilor pentru diverse actiuni organizate de acestia in scopul promovarii produselor din portofoliul
- Participa la intalniri cu clientii alocati, prezinta portofoliul de produse, negociaza oferta (conditii comerciale), incheie contracte
- Monitorizeaza evolutia clientilor din portofoliu

CERINTE

- Cunoa¿terea pie¿ei de IT&C si a principalilor jucatori (distribuitori, furnizori);
- Experienta anterioara in gestionarea de conturi;
- Cunostinte de Account Mangement si Channel Management
- Disponibilitate de a calatori in tara
- Carnet de conducere
- Limba engleza - nivel mediu

HART Human Resource Consulting is the first Romanian company that offers career management consulting services.

We propose organizational development solutions (Executive Search, Training, Development and Assessment Centers, Career Plan Development Consulting) and individual solutions (Career Counseling, Testing and Assessment, Individual Seminars).

If you want to read more about HART Consulting’s career counseling services, go to www.consiliereincariera.ro