Account Manager

SKILL TEAM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Urmareste oportunitatile de penetrare a pietei in care compania Skill Team activeaza.
- Promoveaza prin toate mijloacele (networking, deplasari la potentialii si actualii clienti, expozitii, telefon, e-mail, internet etc) serviciile Skill Team
- Urmareste implementarea strategiei de vanzari
- Raspunde operativ la cererile de oferta primite de la client.
- Contactarea clientilor: networking, telemarketing, vizite, documente si prezentari trimise.
- Dezvoltarea relatiei cu fiecare client pana la transformarea in clienti fideli

CERINTE

• Studii superioare
• Experienta de peste 3 ani pe o pozitie similara
• Limba engleza nivel avansat (scris/vorbit)
• Bune cunostinte utilizare calculator
• Permis de conducere: B
• Orientare catre client si obtinerea de rezultate
• Proactivitate
• Excelente abilitati de comunicare si putere de convingere
• Initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor
• Energie si pasiune pentru vanzari, placerea de a interactiona cu clientii
• Persoana organizata si cu spirit de observatie

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix + comision + bonusuri
- Autoturism full time
- Telefon acces national
- Laptop
- Traininguri profesionale
- Mediu de lucru dinamic

Skill Team este o companie specializata in domeniul resurselor umane. Echipa de specialisti livreaza cu succes, servicii de training, recrutare si selectie, consultanta HR. Deruleaza proiecte de ridicare a standardelor profesionale in domeniul resurselor umane si de promovare a importantei profesiei de om de resurse umane.