Account Manager

Smartree Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Account Manager este actorul principal in relatia cu clientul, in procesul de introducere si prelucrare a datelor primite de la acesta. El opereaza unul sau mai multe conturi de client, asigurand introducerea datelor, operarea integrala a calculului salariilor, verificarea rezultatelor, transmiterea livrabilelor catre client si respectarea termenelor agreate cu clientul.

Principalele responsabilitati:
1. Operarea lunara a salariilor conform planului lunar de desfasurare agreat si a fisei de cont a clientului;
2. Generarea, verificarea si transmiterea livrabilelor (declaratiilor si a rapoartelor) agreate in contractul si sau procedura de lucru cu clientul;
3. Printarea si trimiterea fluturasilor de salarii catre sediul clientului, conform procedurii comunicate;
4. Prelucrarea cererilor de la clienti. Operarea si/sau urmarirea lor pina la rezolvare/implementare precum si corespondenta cu clientul cu privire la statusul cererilor respective. Testarea si informarea detaliata a clientilor despre rezolvare/implementare;
5. Depunerea declaratiilor la institutiile statului in termenele legale, conform procedurii de depunere a declaratiilor comunicata de Smartree si specifica fiecarui client.

CERINTE

- Minim 3 ani experienta in calculul drepturilor salariale, preferabil intr-o companie mare sau intr-un grup de firme (peste 800 angajati);
- Cunostinte solide de legislatia muncii si sistemul romanesc de salarizare;
- Cunostinte avansate de operare PC: Excel, Word si aplicatie salarizare;
- Atestat inspector resurse umane - constituie un avantaj;
- Excelente abilitati de organizare si comunicare si abilitati de lucru in echipa;
- Persoana riguroasa si atenta la detalii;
- Orientare catre rezultate si respectarea termenelor.
- Cunostinte avansate de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Motivant

Smartree Romania este filiala Smartree Ltd., companie britanica ce iti ofera solutii integrate de management al resurselor umane destinate cresterii eficientei proceselor care atrag, valorifica si cresc capitalul uman. De aceea ne propunem ca serviciile pe care le livram sa fie impecabile, sa fie Business Class Services. Daca vrei sa afli mai multe despre noi, te rugam sa accesezi www.smartree.biz