ACCOUNT MANAGER

MedLife

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Reprezinta compania în relatia cu clientii ¿i potentialii clienti alocati de catre ¿eful direct asigurand schimbul informational.
- Abordeaza clientii direct, prin telefon sau personal, in vederea stabilirii unor relatii contractuale
- Incheie de contracte de servicii medicale cu acestia.
- Emite facturi pentru serviciile medicale prestate si urmareste incasarea acestora.
- Raspunde de atingerea targetului lunar/anual de vanzari, a incasarilor aferente si a obiectivelor individuale fixate de coordonatorul echipei.
- Asigura consultanta de specialitate in limita competentelor sale la solicitarea clientilor, pentru clarificarea prevederilor contractuale.
- Intocmeste si gestioneaza o baza de date cu potentiali clienti.

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Minimum 1 an de experienta
- Cunostinte de operare PC (Internet, MsOffice).
- Excelente abilitati de comunicare si relationare interpersonala.
- Capacitate de organizare a activitatii individuale.
- Orientare catre performanta si rezultate
- Capacitate de invatare si adaptare la situatii imprevizibile.
- Abilitati de comunicare si capacitate de sustinere de prezentari
- Permis de conducere categoria B

NOTA: Candidatii selectati vor fi contactati incepand cu data de 5 ianuarie 2009

MedLife, cel mai mare furnizor integrat de servicii medicale din Romania, a deservit in anul 2006 un numar de peste 500.000 pacienti in cele 20 de centre medicale proprii, dintre care 274.000 numai in Hyperclinica - concept medical de mari dimensiuni unic in Romania.

Pentru cei 100.000 clientii corporativi MedLife a deschis la inceputul anului curent si cel mai mare spital privat din Romania - Memorial Hospital, precum si o divizie proprie de asigurari - Asilife. Cu o experienta de 12 de activitate in domeniu sanatatii, MedLife are in prezent o echipa de peste 400 de angajati in regim permanent. Daca ai incredere in tine si crezi in performanta, te invitam alaturi de noi. Poti afla noutati despre noi utilizand pagina de site www.medlife.ro.