ACCOUNT MANAGER

Digitronix Technology

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospecteaza piata si contacteaza clientii potentiali
- Actioneaza in sensul cresterii bazei proprii de clienti
- Mentine si dezvolta relatiile cu clientii din portofoliu
- Abordeaza clientii existenti, prezinta oferta firmei, negociaza conditii si incheie contracte
- Raspunde de solutionarea cererilor clientilor in timp util
- Raspunde de intocmirea corecta si la timp a contractelor de support tehnic si post garantie
- Urmareste situatia incasarilor de la clienti si raspunde de reducerea timpului de incasare a sumelor datorate de clienti

CERINTE

Experienta de peste 1 an in vanzari sau experienta relevanta in vanzarea de solutii si servicii IT.
Cursurile in domeniul vanzarilor, negocierii etc se considera plus.
Cunoasterea solutiilor integrate IT&C, a tendintelor si contextului actual din piata de IT &C
Studii superioare economice sau tehnice
Cunostinte avansate de limba engleza

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant

Digitronix este HP Business Partner si furnizeaza produse si solutii care se adreseaza in special companiilor. Oferta noastra acopera toata gama de echipamente IT, de birou si de telecomunicatii folosite uzual in companii, precum si solutii pentru technical computing.