Account Manager

GENESYS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura activitatile de vanzare ale produselor IT & C ale firmei (ofertare, negociere, promovare, vanzare) si asistenta tehnica anterioara vanzarii pentru produsele comercializate.
Asigura gestionarea eficienta a portofoliului de clienti, prin cresterea volumului de vanzari.

Compania asigura un pachet salarial competitiv si posibilitati de dezvoltare a carierei.

CERINTE

Candidatul ideal va avea:
- studii superioare in domeniul economic sau tehnic
- minimum 2 ani de experienta in vanzari/ marketing produse IT&C
- cunostinte specifice produselor IT&C
- atitudine pro-activa, capacitate de rezolvare a problemelor si de a lucra cu supervizare minima
- excelente abilitati de prezentare si negociere
- cunostinte bune de limba engleza
- abilitati lucru PC (MS Office).

GENESYS DISTRIBUTIE este la ora actuala unul dintre cei mai dinamici distribuitori de produse IT&C din Romania.

Portofoliul sau de produse acopera cinci linii de business: Computere si Periferice, Networking, Cablare structurata, Electroalimentare si Software.

Oferta GENESYS DISTRIBUTIE include o gama extinsa de produse de marca, dintre care amintim: DELL, Allied Telesis, Netgear, Transition Networks, Telsey, AMP Netconnect, Eaton|Powerware, Newave, Citrix, National Instruments.

Alaturi de GENESYS SYSTEMS si GENESYS DISTRIBUTION OOD, compania face parte din grupul de firme GENESYS cu birouri in Bucuresti, Timisoara si Sofia (Bulgaria).