Account Manager

NETCITY TELECOM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizarea si sustinerea de prezent¿ri catre clienti referitoare la retea si serviciile oferite in cadrul acesteia
- negocierea conditiilor contractuale si elaborarea ofertelor comerciale
- mentinerea unei relatii post vanzare cu clientii si identificarea unor oportunitati noi de vanzare
- cercetarea permanenta a pietei pentru identificarea unor noi directii de dezvoltare si promovarea acestora
- mentinerea unei evidente legate de contracte si activitatea de vanzare in vederea informarii managementului

CERINTE

- studii superioare finalizate
- experienta de minim 2 ani in domeniul vanzarilor (reprezinta un avantaj experienta in domeniul vanzarilor wholesale telecom, fibra optica, infrastructura asociata telecom)
- abilitati de comunicare
- abilitati de prezentare si negociere
- cursurile de vanzari reprezinta un avantaj
- permis de conducere auto
- limba engleza avansat

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- bonusuri in functie de performante
- telefon mobil de serviciu
- bonuri de masa

Netcity Telecom, companie membra a diviziei Tehnologia Informatiei si Comunicatii a grupului UTI, este concesionarul proiectului de realizare, administrare si operare a retelei metropolitane de fibra optica a municipiului Bucuresti. Netcity va fi realizat in urma unei investitii private de aproximativ 300 de milioane de euro, fiind apreciat drept unul dintre cele mai mari proiecte de infrastructura de telecomunicatii. Reteaua Netcity se adreseaza in principal operatorilor de telecomunicatii, mediul de lucru fiind specific industriei de telecom.