ACCOUNT MANAGER

Power Systems Rom

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Prospecteaza continuu piata pentru marirea portofolilului de clienti;
• Raspunde de realizarea planului de vanzari pentru portofoliu propriu de clienti;
• Elaboreaza, oferte, propune contracte pentru clientii de care este responsabil, genereaza cereri de echipamente si materiale necesare derularii contractelor cu clientii din portofoliu catre departamentele angajate in achizitii;
• Se focalizeaza pe clientii strategici, pe proiectele in care sunt necesare cicluri complexe de vanzari si decizii multiple si realizeaza vanzari in aceste conturi;
• Asigura interfata optima a clientilor sai cu toate departamentele PSR, verifica in mod activ modul de derulare al contractelor si comenzilor;
• Asigura mentinerea unui grad de satisfactie inalt din partea clientilor;
• Stabileste preturi pentru oferte speciale si licitatii in colaborare cu Sales Manager si General Manager; participa la stabilirea preturilor de lista PSR pentru produse si servicii;
• Efectueaza rapoartele periodice solicitate de Sales Manager si/sau General Manager;
• Participa la sedintele periodice de vanzari, la cursurile interne sau externe;
• Reprezinta firma in relatiile cu clientii din portofoliul gestionat;

CERINTE

• Minim 3 ani experienta in vanzari
• Experienta in vanzarea de echipamente electrice este considerata un avantaj
• Diploma universitara tehnica de preferinta in domeniul electric
• Excelenta cunoastere a tehnicilor de vanzari si negociere
• Excelente abilitati de comunicare scrisa si orala in romana si engleza
• Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv, training, lucrul intr-o echipa tanara, dinamica, posibilitatea dezvoltarii unei cariere pe termen lung, masina de serviciu.

POWER SYSTEMS ROM este o companie dedicata sistemelor de electroalimentare de mica si mare putere promovand solutii tehnice de varf in acest domeniu. Pachetul complet de servicii oferite de firma noastra include: elaborare solutii tehnice, livrarea si instalarea echipamentelor, productia de tablouri electrice, executie cablare electrica, service garantie si postgarantie. Solutiile de securizare a furnizarii energiei electrice se bazeaza pe echipamente furnizate de companii cu renume din Franta si Italia.